1,2% = palaikymas ir tikėjimas

Nuoširdžiai tikisi, kad kartu galime sukurti vietą, kurioje negalia taptų priimta. Drąsi. Įmanoma. Legali. Skaidri.

Raminta, Linkėjimų ateljė

2/19/20232 min read

2023 m. pirmą kartą gavome GPM paramą. VMI du kartus pervedė mums šias sumas 292,62 eu ir 84,38 eu. Liepą ir lapkritį. Mums toooks jausmas yuhuuuu!!! Mumis patikėjo, mus palaiko. Šis žinojimas praverčia tas akimirkas, kai pats savimi nebetiki. Kai nebežinai, ar visa tai, ką darai, dar kažkam reikalinga...

Ir štai parama. Pinigai. Tampantys priemonėmis. Galimybėmis. Kūryba. Draugyste. Juoku. Šiluma. Bendražmogiškumu. Nes šie pinigai jau tapo ilgalaikėmis profesionaliomis priemonėmis. Linkėjimų ateljė įsigijo 3 Sizzix popieriaus kirtimo mašinėles, 6 popieriaus lankstymo lentas. Popieriaus kirtimo mašinėlėmis, kirtimo formelių pagalba, iškertamos įvairios formos. Jos naudojamos gaminant atvirukus. Bet jų panaudojimo galimybės daug platesnės - pritaikoma dekoruojant rėmelius, albumus, dovanas. Popieriaus lankstymo lentų pagalba galima gražiai išgauti lenkimo linijas. Tai priduoda profesionalumo darbams. Taip pat naudojama kiek plačiau - dėžučių, vokų gaminime.

Parama prisidėjome ir mes patys. Linkėjimų ateljė savo asmeninėmis lėšomis įsigijo papildomai priemonių. Tai termo padėkliukai, karštų klijų šautuvai, kauliukai popieriaus lenkimui, kirtimo formelės, štampukai, skrebinimo popierius. Tai ne tik priemonės, o kartu pagalba šaunesniam rezultatui pasiekti. Platesnės galimybės kūrybai.

Nuoširdžiai tikisi, kad kartu galime sukurti vietą, kurioje negalia taptų priimta. Drąsi. Įmanoma. Legali. Skaidri. Nuotraukose matote pirkimo sąskaitas, pačias priemones. Visada esame atviri lėšų panaudojimo klausimams. Esame ramūs, kad galime drąsiai ir atvirai kurti savo idėją.

Tai techninės šių priemonių savybės. Norisi paminėti, kad dirbant su šiomis priemonėmis lavinama daugybė kitų sričių. Kadangi tai smulkūs popieriaus darbai, lavinama smulkioji motorika. Ji dažnai stringa pas ypatingus vaikus. Taip pat ji stringa ir pas visus kitus šiuolaikinius žmogučius, atpratusius nuo rankų darbo. Kartu lavinasi loginis, erdvinis mąstymas. Sudėlioti atviruką, išbrėžti teisingai linijas, atskaičiuoti atstumus.. Yra kas veikti.

Pačios gražiausios savybės, kurias dovanoja naujosios priemonės, yra socialinės ir emocinės. Jų dėka Linkėjimų ateljė gali organizuoti kokybiškas dirbtuves. Jos tampa įdomios. Į jas ateina vaikai su ir be negalios. Juos atlydi tėvai ir savanoriai. Kartu kuriant, gimsta daug gražių emocijų. Dirbtuvių dalyviai dovanoja vieni kitiems bendravimą, nuoširdumą, draugystę. Pagalbą besidarbuojant. Draugišką pokalbį. Padrąsinančias šypsenas. Ypatingi vaikai gauna galimybę kokybiškam laisvalaikiui, kurio praktiškai neturi. Kiti vaikai mokosi būti sąmoningai atsakingais bendruomenės nariais, palaikančiais jos vientisumą. Nejučia vyksta sudėtingi socialiniai procesai - mažinama šeimų su negalia socialinė izoliacija, stiprinamas bendruomenės vientisumas.